پنالتی گوگل در سئو چیست

گوگل پنالتی چیست و در سئو چه راهکارهایی برای جلوگیری از آن باید در نظر گرفت ؟ این سوالی است که خیلی از سئوکارهای تازه وارد با آن مشکل دارند و اغلب از این قضیه می ترسند که نکند کار اشتباهی انجام دهند و یا قوانین گوگل را ناخواسته دور زده باشند و دچار پنالتی گوگل شوند و زحمت های چندین ماهه آنها به باد برود. پس شناختن قوانین گوگل برای سئو کلاه سفید و منطقی را باید شناخت و تا جای ممکن بر اساس این قوانین حرکت کرد.

پنالتی گوگل چیست :

شرکت گوگل برای خطاکاران و کسانی که سعی می کنند با روش های غیر معمول سایت خود را در رتبه های بالای جستجو بیاورند جریمه های سنگینی در نظر گرفته است که اگر سایت شامل پنالتی بشود از لیست جستجوها حذف میشود و مشاهده میشود که آمار بازدید سایت به شدت افت پیدا میکند. در گذشته پنالتی گوگل به این شکل بوده است که کل سایت پنالتی میشد و تقریبا از تمامی عبارات از لیست گوگل حذف میشد و کاری از دست شما دیگر بر نمی آمد اما با آپدیت های مختلف امروزه تنها صفحه ای که مشکل دارد حذف میشود مگر اینکه کل صفحه های سایت شما دارای ایراد باشد تا کل سایت شما دچار پنالتی شود.

اما در ادامه میخواهیم دلایل پنالتی شدن توسط گوگل را بررسی کنیم و ببینیم چه کارهایی را نباید انجام دهیم تا جزء این جریمه قرار بگیریم .

1- مخفی کردن محتوا :

یکی از کلک هایی که قبلا سئوکارها انجام می دادند این بود که رنگ متن را با رنگ پس زمینه یکی قرار می دادند و ربات متن را خزش میکرد اما کاربر چیزی در سایت مشاهده نمی کرد و با این روش سئو کلاه سیاه در واقع رتبه سایت را در کلمات مختلف بالا می آوردند. این کار انقدر در سایت های مختلف تکرار شد و به یک تکنیک ساده و مسخره تبدیل شد تا گوگل برای آن جریمه سنگینی در نظر گرفت و اکنون به راحتی این تکنیک را تشخیص می دهد و مشاهده میشود که در هیچ سایت بزرگی از این تکنیک استفاده نمیشود. اگر میخواهید بدانید که گوگل از کجا تشخیص می دهد باید بگوییم که کد رنگ پس زمینه و کد رنگ متن با هم تطبیق داده میشوند و اگر یکی باشند یا خیلی نزدیک به هم باشند جریمه در نظر گرفته میشود.

2- لینک بیلدینگ فاجعه :

بعضی از افراد در مورد لینک بیلدینگ و تاثیر مثبت آن در سئو مقالاتی می خوانند و به طور یکدفعه و در تعداد زیاد شروع به ساختن لینک های مختلف می کنند و روانه سایت خود می کنند. این کار مثل راه انداختن یک سیل به سمت خانه خودتان است و بعد از آن تنها کاری که میتوانید انجام دهید این است که خراب شدن خانه تان را تماشا کنید. لینک بیلدینگ امروزه باید به طور کاملا طبیعی و حساب شده انجام شود و حتما باید با کلمات مناسب و از سایتهای معتبر به سمت سایت شما لینک داده شود. پس ساختن لینک های بی ارزش و کم اهمیت حتی اگر به تعداد زیاد هم باشند ، نه تنها تاثیر مثبت ندارند بلکه منجر به پنالتی شدن هم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *