درآمد سئوکار

درآمد سئوکار ها در ایران چقدر است ؟ این سوالی است که هم کسانی که قصد یادگیری سئو را دارند از ما می پرسند و هم کسانی که قصد استخدام یک سئو کار حرفه ای را دارند تا ببینند چقدر باید برای سئو سایت خود هزینه کنند. سئو امروزه یکی از روش های بازاریابی برای کسب و کارهای متفاوت محسوب میشود و در واقع یکی از اصلی ترین ها . زیرا سایت یک کسب و کار در واقع اصلی ترین جزء آن کار در فضای مجازی محسوب میشود که همه کارهای جانبی در کنار آن انجام میشود. به طور مثال شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز برای بیشتر دیده شدن سایت فعالیت دارند و یا تبلیغاتی که انجام میشود در آخر برای دیده شدن یک صفحه از سایت است که انجام میشود. پس سئو یک سایت را میتوان پر اهمیت ترین و پربازده ترین قسمت یک کسب و کار دانست.

حالا که متوجه این قضیه شدیم که سود سئو برای یک کسب و کار در طولانی مدت بسیار زیاد است ، پس قطعا با هزینه کم و با یکی دو ماه کار کردن به نتیجه نخواهیم رسید.

سئو کارها معمولا به دو صورت پروژه های مختلف را قبول می کنند :

1- کار سئو به صورت حضوری :

امروزه درآمد ماهانه سئوکار حرفه ای در ایران بین سه و نیم میلیون تا 8 میلیون تومان است که بر اساس تجربه و میزان کاری که برای سایت انجام می دهد و همچنین پیشرفتی که برای سایت حاصل میشود میتواند متفاوت باشد. البته این موضوع بستگی به شرکت مورد نظر و اینکه این موضوع را که سئو برای کسب و کار او چقدر مهم است را درک کرده باشد نیز بستگی دارد. بسیاری از شرکت ها میخواهند با هزینه بسیار کم یک نفر را داشته باشند که فقط کار سئو را به او بسپارند و این کار را از سر خود باز کنند پس به دنبال ارزانترین سئو کار می گردند تا یک سری کار انجام دهد اما به میزان اهمیت سئو برای آینده شرکت خود و همچنین نتایج شگفت انگیزی که از آن خواهند گرفت توجهی ندارند. اغلب این سئو کارهای تازه کار نیز این فرصت را غنیمت می شمرند و با خراب کردن سایت مربوطه ، تجربه ای برای خود پس انداز می کنند.

2- کار سئو به صورت پروژه ای :

بسیاری از سئو کارها امروزه از کار حضوری در شرکت پرهیز می کنند. این کار برای هر دو طرف مزیت های بسیاری دارد. یک سئو کار می تواند ساعت های رفت و آمد به شرکت و هزینه های مربوط به آن را صرفه جویی کند و وقتی که میخواهد در مسیر باشد را بر روی سایت شرکت کار کند. همچنین شرکت ها نیز برای یک نفر نیروی اضافه باید هزینه هایی از جمله مکان ، میز ، کامپیوتر و تجهیزات دیگر را در نظر بگیرند و هزینه هایی مثل بیمه و … که ترجیح می دهند یک نفر را به صورت پروژه ای و دورکار به شرکت خود اضافه کنند که سایت میپو نیز پروژه های سئو را به این صورت از طرف کارفرامایان قبول می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *