چگونه سئو کار شویم

چگونه سئو کار شویم تا بتوانیم سایت خودمان را سئو کنیم و یا حتی بتوانیم پروژه های دیگر را از سایتها بگیریم و آنها را از لحاظ موتورهای جستجو بهینه کنیم. این سوالی است که میخواهیم در این مقاله به طور مفصل در مورد آن توضیح دهیم.

1- آموزش ببینیم :

اولین قدم برای متخصص شدن و حرفه ای شدن در کاری قطعا آموزش دیدن است. آموزش سئو باید اصولی باشد و بر اساس منطق موتورهای جستجو و همچنین الگوریتم هایی که گوگل معرفی میکند انجام شود. برخی از آموزش ها متاسفانه به صورت تخیلی توسط مدرس آموزش داده میشود و هیچ مبنایی ندارد باید حواستان باشد که منبع آموزش ها معتبر باشد و مدرس از رزومه کاری خوبی برخوردار باشد تا بتوانید به او و آموزشی که تهیه کرده اید اطمینان کنید.

2- تمرین کنید :

قطعا تمرین کردن بخش مهمی از فراگیری است. اگر در ابتدای کار هستید و هنوز آنقدر حرفه ای نشدید پیشنهاد میکنیم از کسی پروژه سئو قبول نکنید و بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که خودتان یک سایت در زمینه ای بزنید و شروع کنید مباحثی که در این مدت فراگرفته اید را روی آن پیاده کنید و به عنوان یک پروژه سئو به این سایت نگاه کنید. با این کار اگر اشتباهی نیز رخ بدهد ضرر مالی را در بر نخواهد داشت و فقط شما زمان برای این سایت صرف کرده اید. در نتیجه این زمان صرف شده ، شما تجربه ای بی نظیر خواهید داشت که به شما برای حرفه ای شدن کمک شایانی خواهد کرد.

3- از ابزارها استفاده کنید :

امروزه به دلیل گستردگی سئو ، ابزارهای بسیار زیادی در وب موجود است که باعث میشود کارها برای یک متخصص سئو بسیار آسان تر شود. ابزارهایی همچون چک کردن بک لینک های رقیب ، مقایسه دو سایت از لحاظ سرعت و … که هر کدام میتوانند اطلاعات و نکات خوبی را به شما بدهند. درست است که تعدادی از آنها پولی هستند اما اگر در ابتدای کار هستید و میخواهید هزینه زیادی برای ابزارها نداشته باشید میتوانید از ابزارهای رایگان که تعداد آنها نیز کم نیست استفاده کنید. دو ابزار طلایی و بسیار مهم که کاملا هم رایگان هستند گوگل آنالایتیکس و گوگل وبمستر می باشند که اطلاعات بسیار مفیدی در مورد سایت شما می دهند و با آنالیز آنها میتوانید به بهبود سایت خود کمک ویژه ای نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *