اصول سئو

اصول سئو به نکات اصلی و کلیدی گفته میشود که حتما باید این نکات را بدانید. ما این نکات را به ترتیب برای شما لیست کرده ایم که بدانید نقطه شروع کجاست و از چه مسیری برای سئو سایت خود باید حرکت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

1- سئو تکنیکال :

اولین قدم همیشه سئو تکنیکال سایت شما می باشد. پیشنهاد ما این است که سئوکارها حتما کمی کدنویسی بلد باشند که حتی اگر سایت را به طراح سپردند باز هم بدانند که کدنویس در حال انجام چه کاری می باشد و با کدها آشنایی ابتدایی را داشته باشند. سئو تکنیکال در واقع به نحوه به کار رفتن کدهای HTML در سایت شما گفته میشود. به عنوان مثال یک صفحه از سایت حتما باید تگ Title را در قسمت هدر خود داشته باشد و یا از تگ های H1 و H2 استفاده کرده باشد. اگر این مطالب را متوجه نمیشوید و با آن آشنا نیستید پیشنهاد میکنیم حتما مطلب سئو تکنیکال را مطالعه بفرمائید چون به طور کاملا مفصل و ساده در مورد آن بیان شده است .

پس اولین قدمی که باید حتما به آن توجه کنید سئو تکنیکال سایت شما می باشد زیرا به عنوان زیربنای سایت اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر این مرحله را به درستی انجام ندهید ، در مراحل بعدی نتیجه خوبی نخواهید گرفت. به عنوان مثال صفحه ای که تگ های مورد نیاز سئو را نداشته باشد و به درستی پایه ریزی نداشته باشد ، اگر بهترین محتوا را هم داشته باشد نتیجه نخواهد گرفت و قطعا رقبا از او سبقت خواهند گرفت.

2- تحقیق کلمات کلیدی :

همیشه قدم بعدی را برای خود مشخص کنید. در بحث سئو ، تولید محتوا اهمیت بسیاری دارد و یک سایت اگر محتوای مناسبی برای کاربر نداشته باشد قطعا در گوگل نیز جایگاهی نخواهد داشت اما برای تولید محتوای خود باید نقشه کاملی داشته باشید. به همین دلیل قدم قبل از تولید محتوا ، تحقیق کلمات کلیدی می باشد که شما باید بدانید در مورد چه کلماتی و چه موضوعاتی قصد دارید تا تولید محتوا کنید. این کار حتی اگر زمان زیادی از شما بگیرد باز هم ارزش بسیاری برای سایت شما در آینده خواهد داشت. اگر برنامه خاصی و دید مناسبی از کلمات مورد استفاده کاربران و موضوعاتی که تولید خواهید کرد نداشته باشید قطعا یک سری محتوا تولید خواهید کرد که ممکن است تعدادی از آنها بی ارزش باشند و حتی اصلا سرچ نشوند. در چنین مواردی همان میزان وقتی که از شما برای تولید محتواهای بی ارزش گرفته میشود میتواند به تحقیق کلمات کلیدی اختصاص یابد و کار شما را جلو بیندازد. پس تا میتوانید روی تحقیق کلمات کلیدی وقت بگذارید و با وسواس تمام این کار را انجام دهید. در تحقیق کلمات کلیدی دو مورد بسیار اهمیت دارد : یکی میزان سرچ آن کلمه و دیگری مرتبط بودن با سایت شما.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *