اسپم اسکور

اسپم اسکور چیست و راه های کاهش آن چیست. آیا میتوان سایتی که اسپم اسکور بالایی دارد را به حالت معمولی برگرداند ؟ spam score در واقع عددی است که وبسایت MOZ برای اعتباردهی به اسپم بودن سایتها در نظر گرفته است و با نصب تولبار آن در بالای مرورگر نمایش داده میشود و به نوعی یکی از معیارهای این سایت برای معتبر بودن می باشد. درست است که MOZ اعتباراتی که در نظر میگیرد با گوگل متفاوت است اما تا حدودی میتوان آن را درست دانست و تا حد زیادی واقعیت را بیان می کند. در این مقاله میخواهیم راهکارهای کاربردی به شما بگوییم تا دچار اسپم اسکور بالا نشوید و اگر شدید این عدد را کاهش دهید تا نتایج بهتری در گوگل بگیرید .

فعالیت مداوم :

یکی از دلایلی که باعث میشود تا اسپم اسکور سایت شما زیاد شود نداشتن فعالیت است. میتوانید امتحان کنید که سایت خود را چند ماه دست نزنید و هیچ فعالیتی روی آن نداشته باشید. متوجه میشوید که اسپم اسکور شما بالا می روید و این کاملا طبیعی است. سایتی که قرار است مفید باشد قطعا فعالیت نیز دارد و به حال خودش رها نمی شود. پس در مرحله اول پیشنهاد میکنیم تا فعالیت مداوم داشته باشید.

بکلینک های طبیعی :

لینک های غیر مفید و تعداد زیاد بلای سایت شما خواهند شد و قطعا این عدد را بالا می برند. این کاملا غیر طبیعی است که یکباره تعداد زیادی بکلینک به سمت سایت شما هدایت شوند پس قطعا از طرف گوگل و سایتهای امتیازدهنده نیز غیر طبیعی محسوب میشود و به عنوان سایت اسپم شناخته میشوید پس به هیچ عنوان به سمت ساختن بکلینک های فله ای نروید.

نداشتن SSL :

اس اس ال گواهینامه ای است که برای سایت می گیرید و امروزه اکثر سایتها از آن استفاده می کنند و حتی میتوانید رایگان نیز از ssl استفاده کنید. پس استفاده نکردن از آن دلیل قانع کننده ای نباید داشته باشد جز اینکه سایت شما اسپم باشد. پس اگر گواهینامه ssl را ندارید پیشنهاد میکنیم حتما آن را برای سایت خود بگیرید چون یکی از معیارهای اسپم شناخته شدن نداشتن همین گواهینامه به ظاهر ساده است.

favicon :

فاو آیکون که همان عکس کوچکی است که در مرورگرها در بالای سایت نمایش داده میشوند . این عکس شاید به ظاهر مهم نباشد اما در اسپم شناخته شدن سایت شما اهمیت دارد. زیرا قرار دادن این عکس شاید کمتر از یک دقیقه از شما زمان ببرد پس باید از آن استفاده کنید و رفتاری را داشته باشید که همه سایتهای خوب دارند. امروزه تقریبا هیچ سایت معتبری نیست که از favicon استفاده نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *