ماه عسل گوگل سئو

حتما اصطلاح ماه عسل گوگل یا همان Google honeymoon چیزی به گوشتان خورده است. در این مقاله به طور کامل میخواهیم در مورد آن توضیح دهیم .

ماه عسل گوگل چیست :

گوگل به سایتهای تازه کار برای ثبت در گوگل و خزش توسط خزنده های این شرکت ، یک هدیه به عنوان ماه عسل می دهد تا با رقبای جدی خود که مدت هاست در حال کار کردن هستند بتوانند رقابت کوچکی داشته باشند. در واقع گوگل با این کار فرصت دیده شدن را به سایتهای تازه کار می دهد تا اگر محتوای جذاب تری نسبت به رقبای پیشین خود دارند، بتوانند جایگزین آنها شوند و سرعت پیشرفت سایتها و افزایش ورودی آنها در صورت مناسب بودن محتوای آنها برای کاربر افزایش یابد.

چرا google honeymoon وجود دارد :

شما فرض کنید که سایتی جدید ساختید و در حوزه ی مورد نظر خود در حال تولید محتوا هستید. در این حوزه تعداد زیادی از شرکت های دیگر نیز وجود دارند که چندین سال است در حال فعالیت هستند و صفحات یک تا سه گوگل را تصاحب کرده اند اما محتوای شما ارزشمندتر است و کاربر به محتوایی که شما درست میکنید احتیاج بیشتری دارد. اگر ماه عسل گوگل برای سایتهای تازه کار وجود نداشته باشد شما به دلیل سابقه بسیار کمتری که دارید هرگز در نتایج نمایش داده نمی شوید و کسی شما را نمی بیند تا متوجه این نکته بشود که محتوای شما با ارزشتر و جذابتر است. پس گوگل برای سایتهای تازه کار تا مدت تقریبا یکی دو ماه این کار را انجام داده تا فرصت دیده شدن را به همه بدهد و هر کسی که بهتر کار انجام می دهد به رتبه های بالاتری بیاید.

چگونه باید از این موضوع استفاده کرد :

همانطور که گفتیم این کار برای سایتهای تازه کار انجام می شود. ما همیشه پیشنهاد کرده ایم که اگر سایت جدیدی راه اندازی می کنید تا حداقل یک ماه به طور روزانه شروع به تولید محتوای با کیفیت کنید زیرا با این کار پیشرفت چشمگیری خواهید کرد. یکی از دلایل این مسئله که عرض کردم همین ماه عسل گوگل است زیرا اگر به طور روزانه و پیوسته و همچنین محتوای با کیفیت تولید شود قطعا تاثیر چشمگیری در جایگاه شما در کلمات کلیدی مختلف خواهد داشت و بعد از تمام شدن ماه عسل نیز میتوانید جایگاه خود را حفظ کنید و پیشرفت شما نسبت به سایر سایتها که این کار را انجام نداده اند چشمگیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *