ابزارهای سئو

ابزارهای سئو برای بهبود روند سئو سایت اهمیت ویژه ای دارند. اینگونه ابزارها میتوانند کار را راحت تر کنند و روند پیشرفت را در سایت تسریع ببخشند. ابزارها امروزه بخش عمده ای از کار سئوکارها را در بر می گیرد و شناخت ابزارها و استفاده درست از آنها میتواند شما را از بقیه متمایز کند و به کار شما سرعت بخشد. در این مقاله قصد داریم تا لیستی از بهترین ابزارهای سئو را که شامل ابزارهای رایگان و پولی میشوند را برای شما لیست کنیم :

Search Console :

سرچ کنسول گوگل ابزاری است که برای مشاهده تعداد ورود کاربران به طور روزانه از آن استفاده میشود. این ابزار فوق العاده ، کاملا رایگان بوده و شما میتوانید از امکانات آن به راحتی استفاده کنید. شناساندن نقشه سایت به گوگل ، مشاهده ابزارهای اسکیما استفاده شده در سایت ، موبایل فرندلی بودن سایت و … تنها بخشی از ابزارهایی است که سرچ کنسول در اختیار شما قرار می دهد. همچنین میتوانید با آنالیز دقیق ورودی ها و جایگاه صفحات مختلف در کلمات کلیدی سایت ، در بهبود وضعیت صفحات و ارتقاء رتبه سایت بهتر عمل نمائید.

Google Analytics :

یکی از بهترین ابزارهای رایگان که برای آنالیز سایت میتوانید از آن استفاده کنید گوگل آنالایتیکس می باشد. این ابزار جزئیات دقیقی از کاربران و رفتار آنها را در اختیار شما قرار می دهد. اینکه بازدیدکنندگان از کدام شهر ، به وسیله چه مرورگری ، با چه دیوایس و به چه صورت سایت شما را مشاهده کرده اند همه قابل دسترسی هستند. حتی شما میتوانید رفتار کاربرها را بررسی کنید و ببینید که کاربران بعد از ورود به سایت به کدام صفحات می روند و بعد از مرور چند صفحه از کدام صفحه سایت شما خارج می شوند و آیا دوباره برمی گردند به سایت یا خیر.

Moz :

ابزار موز میتواند یک ابزار کمکی بسیار عالی برای سئوکارها باشد. استفاده از قسمتی از این ابزار رایگان و قسمت دیگری از آن پولی است. حتی قسمت رایگان آن نیز اطلاعات بسیار خوبی در مورد سایت شما یا رقیبانتان به شما می دهد که میتوانید از آن استفاده کنید. این سایت یکی از ابزارهایی است که میتوانید رقبای خود را نیز بررسی کنید. بک لینک هایی که رقیب شما گرفته است و اینکه با چه کلماتی و از چه سایتهایی لینک شده است را میتوانید بررسی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *